Tatuiruočių naikinimasDaugelį žmonių visą gyvenimą vargina spuogai, kitaip vadinami paprastaisiais spuogais (lot. acne vulgaris). Uždegiminė liga ne tik neestetiškai atrodo, kelia neigiamus jausmus, bet ir skatina nepasitikėjimą savimi. Lyg to būtų maža, tenka išleisti krūvas pinigų brangiems vaistams. Kosmetologijos kabinete „Laserstyle“ grožio paslaugas teikianti kosmetologė Ugnė Mikienė sako, kad spuogų problema yra įveikiama naudojant fototerapiją „antiaknė“. Maždaug po 3–8 mėnesių spuogai išnyksta, be to, nebelieka nuo aknės atsiradusių randelių, normalizuojasi odos spalva.

„Kosmetologė Ugnė Mikienė klientams siūlo išbandyti pačias
naujausias procedūras, sėkmingai įveikiančias odos
defektus, problemas, senėjimą.“

- Kodėl ne tik jaunuolius, bet ir brandaus amžiaus žmones vargina spuogai?

– Įvairaus amžiaus ir abiejų lyčių žmones spuogai vargina dėl bakterijos propinobacterium, kuri gyvena riebalinėse liaukose ir ant jų. Kai riebalinių liaukų sekrecija padidėjusi, bakterija gali daryti įtaką spuogų atsiradimui.

- Kokią procedūrą siūlote kabinete „Laserstyle“ spuogams įveikti?

– Kosmetologijos kabinete pradėjome fototerapiją. Tai vienas naujausių ir itin efektyvus, daugelio specialistų rekomenduojamas kovos su šia bakterija būdas. Šiam metodui naudojamos 400–690 nm ilgio šviesos bangos. Šviesa veikia porfinus gyvuose organizmuose, todėl mikroorganizmas sunaikinamas. Be to, karštis suardo riebalines liaukas, sumažėja išskiriamų riebalų kiekis.

- Kiek reikia procedūrų, kad aknė išnyktų?

- Įprastai – trijų–penkių, kas 14–21 dieną. Procedūros poveikis, jei oda mažai pažeista, labai efektyvus. Stipriau pažeistai odai poveikis lėtesnis, tačiau galutiniai rezultatai pasimato po 3–8 mėnesių. Būna ir sunkių atvejų, tačiau tuomet spuogų atsiradimą dažniausiai sąlygoja hormonų disbalansas.

- Kaip prižiūrėti odą po fototerapijos procedūros?

– Tereikia rūpintis švara ir drėgmės balansu. Labai svarbu gerai drėkinti odą ir naudoti kremą, saugantį nuo saulės. Taikant fototerapiją, iki šiol nebuvo nustatyta jokio šalutinio poveikio ar naudojimo kontraindikacijų. Be to, ši procedūra yra skirta kenčiantiems nuo įvairių spuogų bet kokio amžiaus vyrams ir moterims.

- Ar galima atlikti procedūrą geriant gydytojų paskirtus vaistus?

– Tie, kurie vartoja vaistus nuo spuogų „Roaccutane“ arba vartojo juos per paskutinius šešis mėnesius, turi informuoti kosmetologę, nes lazeris, per giliai prasiskverbęs į odą, gali pakenkti.

- Kokios dar procedūros atliekamos „Laserstyle“ kabinete?

– Depiliacija, odos atjauninimas, krūtinės standinimas, spuogų naikinimas, kapiliarų, pigmentinių dėmių šalinimas, celiulito, strijų ir raukšlių naikinimas. „E-light“ lazeriu dirbama itin greitai ir saugiai, pavyzdžiui, pažastų plaukeliai depiliuojami vos 5 minutes, bikinio srities depiliacija užtrunka vos 5–10 minučių, tad klientai ją gali atlikti net pietų pertraukos metu. Veikimo principas – paprastas. Sunaikinamos embrioninės ląstelės, kurios maitiną plauką, tad plaukas miršta ir iškrenta. „Elight“ sistema – naujesnė technika nei paprastas lazeris, todėl yra daug veiksmingesnė, tinka ir šviesiai, ir tamsiai odai, o procedūra yra neskausminga. Paprastai plaukeliams visiškai išnaikinti reikia 6-12 procedūrų.

- Atrodo, kad lazerio sistema yra visagalė?

– Dirbu su „E-light“ lazerių sistema, taip pat Rf lazeriu ir diodiniu ND YAG lazeriu, todėl atliekamos įvairios procedūros, galimos įvairios modifikacijos, priklausomai nuo problemos tipo ir paciento odos. Procedūros skatina odos kolageno gamybą, kad sumažintų poras ir suteiktų odai šviežumo, tvirtumo, naikinama odos pigmentacija. Kitos procedūros padeda ir naikinant įsisenėjusias arba nesenai atsiradusias strijas, detoksikuoja. Lazeriu puikiai panaikinamos dėmelės, likusios po odos valymo procedūrų, naikinami išsiplėtę kapiliarai, mimikos raukšlės, sėkmingai šalinamas celiulitas.

- O ar įmanoma padėti tiems, kurie nori atsikratyti tatuiruočių?

– Taip. ND YAG diodiniu lazeriu šalinamos ne tik tatuiruotės, bet ir pigmentinės dėmės, permanentinis makiažas. Be to, kabinete atliekama ir deimantinė mikrodermabrazija. Tai novatoriškiausia veido ir kūno odos valymo sistema, nepakeičiama procedūra papilkėjusiai, blyškiai, pavargusiai, turinčiai pigmentinių dėmių, randelių bei išvagotai smulkių raukšlelių odai.

- Neseniai įsigijote naują aparatą elektroporacijai atlikti. Koks šis metodas?

– Elektroporacija vadinama „mezoterapija be adatų“, nes procedūros metu saugiai, greitai ir neskausmingai į gilesnius odos sluoksnius įvedamos įvairios aktyvios medžiagos. Elektroporacija veiksmingai atstato saulės vonių nualintą odą, brandžią odą, aknės tipo spuogų pažeistą odą, taip pat ir jautrią, sudirgusią odą. Šio metodo išradėjas yra pelnęs Nobelio premiją už pasiekimus chemijos srityje.

Kosmetologijos kabinetas „Laserstyle“ įsikūręs Varpo g. 25C, Šiauliuose. Telefonas pasiteirauti 8 671 13 881.

Parengė Laura AUKSAITYTĖ